سرویس مسجد خبر
جواب یک امام جماعت به محمود کریمی

حاضرید جذابیت را به مساجد برگردانید؟

(دوشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۳) ۲۰:۵۴

امام جماعت یک مسجد در جنوب شهر به گلایه حاج محمود کریمی از مساجد در برنامه محفل جواب داد!

به گزارش سرویس مسجدپژوه  پایگاه تخصصی مسجد؛ چندی پیش محمود کریمی مداح اهل بیت(علیهم‌السلام) در برنامه‌ تلویزیونی «محفل» اظهارداشت: مساجد امروز جدای از آنهایی که خوب عمل می‌کنند، در حوزه قرآن فشل هستند. یعنی کاری نمی‌کنند.

 وی افزود: امروز مساجد مملو از صندلی شده است تا افراد سن‌بالا در نماز جماعت شرکت کنند.هرکس هم که سن بالاتری دارد به صف جلوتر منتقل می‌شود و دعای ««اللّهُمَّ انّا نَسْئَلُکَ وَ نَدْعُوک» را هم او می‌خواند.کریمی گفت: در گذشته به قدری مسجد برای ما جذاب بود که مشق و درس خود را در مسجد می‌خواندیم و انجام می‌دادیم. زمانی که عضو بسیج بودم، حتی در مسجد می‌خوابیدیم.

 این مداح اهل بیت(علیهم‌السلام) تصریح کرد: ما باید کارهایی که جذابیت‌های مسجد معلوم شود، مسجد زیبا و جذاب هست، ما باید آن را عیان کنیم.

در همین رابطه، امام جماعت یک مسجد در جنوب شهر در یادداشتی به گلایه حاج محمود کریمی از مساجد در برنامه محفل پاسخی نوشته است که در ادامه می‌خوانید.

بسم الله الرحمن الرحیم

الإمامُ الصّادقُ علیه السلام : علَیکُم بِإتیانِ المَساجِدِ؛ فإنّها بُیوتُ اللّه ِ فی الأرضِ

به ولله قسم که به هیچ ذاکری مانند حاج محمود کریمی علاقه ندارم و امروز ایشان را یکی از مخلص ترین ذاکران می‌دانم.

اما جناب آقای کریمی ! سه سوال حقیر را پاسخ دهید ما مشکلات مساجد را حل می‌کنیم.

۱ ـ  حاضرید جذابیتهایی که این سالها از مسجد بیرون بردید و دست امام و مسجد را خالی کردید به مساجد باز گردانید؟

یعنی شما ذاکرین و هیاتهای مذهبیتان؟!

یعنی سرای محله با کلاسهای آموزشی، هنری و اردوهای و برنامه های پر هزینه خود؟!

یعنی خانه های قرآنی با برنامه ها و محافل خود؟!

یعنی صندوقهای قرض الحسنه، مراکز کمک به فقرا، موکب ها، دفاتر پاسخگویی مسئولین و...؟!

۲ ـ حاضرید با تمام ظرفیت خود و دوستان به یاری امام جماعت در مسجد شتافته و در مساجد نقش پذیرفته و در مساجد پا به پای امام مسجد وقت گذاری کنید؟

۳ ـ آن مجری و قاری‌ای که سخنان و دغدغه های شما را تایید می‌کردند و مانند آنها را که به عنایت خداوند سبحان دارای هنر هستند می‌توانید مجاب کنید که در دسترس باشند و فی سبیل الله در مساجد برنامه اجرا کنند تا جذابیت ایجاد شود؟

جناب کریمی عزیز امروز آنهایی که توانایی ایجاد جذابیت دارند، مساجد را خالی کردند و برای خود حسینه و تکیه و دفتر و موسسه و غیره در خارج از مسجد تاسیس کردند و دم از جذاب نبودن مسجد میزنند.

امروز مساجد غریب هستند و امام مسجد غریب تر که برای ایجاد جذابیت، هم باید با هزار واسطه مداح، سخنران، قاری و مجری دعوت کند، هم هیات امنا را مجاب کند تا بپذیرند، هم پشت اتاق شهردار و فرماندار و... سر خم کند تا هزینه ها و حق القدم ها و پاکت ها را پرداخت کند.

در حالی که همین امام خودش هم خانواده دارد و مخارج و زندگی پر هزینه امروز و مردمی که هنوز اعتقادی به تامین حداقلی زندگی او از طرف مسجد ندارند.

راستی خبر دار شدید که حاج آقا اکرمی با سابقه ۱۴سال تدریس حوزه و تبلیغ در حالی که در اسنپ مسافر کشی می‌کرد که به قتل رسید؟

از خود پرسیدید چرا امام مسجد و استاد حوزه برای تامین مخارج باید مسافر کشی کند؟!

پایان پیام/

تعداد بازدید : ۷۸۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

پربازدیدترین