سرویس مسجد خبر
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور:

مساجد باید برای نسل نو آماده‌سازی شوند

(سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲) ۱۷:۰۳

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری گفت: مساجد باید برای نسل نو آماده سازی شوند و برای این نسل آغوش باز کنند.

به گزارش سرویس مسجدخبر پایگاه تخصصی مسجد؛ حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری، در نهمین اجلاس استانی نماز استان کرمان با شعار "نماز و نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه، دانشگاه و مسجد" گفت: شیعیان حضرت فاطمه سلام الله علیها با نماز درست شناخته می شوند.
 
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه جلوه ویژه شیعه حضرت زهرا سلام‌الله علیها در نماز است که با نماز چگونه رفتاری دارند و آیا این رفتار عاشقانه است؟ معمولی و یا کلیشه ای؟ افزود: یکی از جلوه‌های سنخیت عالم ما با عالم اولیای خدا نماز است که در دفاع مقدس این نسبت را پیدا کردیم.
 
وی با اشاره به آیاتی از سوره‌های مؤمنون و معارج؛ حفاظت از نماز را مورد تاکید قرار داد و متذکر شد: نماز در دستبرد شیاطین است لذا محافظت لازم دارد.
 
امام جمعه موقت تهران با بیان این مطلب که دنیا برای ما فقط با نماز معنا پیدا می‌کند؛ تصریح کرد: حاج قاسم از نماز نیرو و شجاعت و لطافت طبع و تواضع و نگاه تربیتی و رشادت و سلحشوری و بصیرت و نازک اندیشی گرفت.
 
وی گفت: خُم رنگرزی حضرت حق نماز است که هر کس آن ره گرفت، رنگ و زبان و معاشرت خدایی پیدا می‌کند.
 
حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری با تاکید بر اینکه در خصوص نماز مبتلا به کارهای کلیشه‌ای نشوید؛ افزود: این کارها جواب نمی‌دهد و کارها باید فطری و دلی شود و نماز را بچشیم و احساس کنیم و با نماز هم‌آغوش شویم و اگر بیقرار نماز شدیم آن وقت از همه فرصت ها برای اقامه نماز استفاده می‌کنیم.
 
وی ادامه داد: مساجد باید برای نسل نو آماده سازی شوند و برای این نسل آغوش باز کنند و اصلی ترین برنامه‌های مساجد برای بچه‌ها باشد وقتی که خاطرات آنان ساخته می‌شود.
 

آیین نهمین اجلاس نماز استان کرمان با حضور جمعی از مقامات ملی و استانی در سالن تجمعات استانداری کرمان برگزار شد.

در این آیین از سند پنج ساله اقامه نماز استان رونمایی و ۱۹ دستگاه برتر در اقامه نماز تقدیر شدند. 

 

پایان پیام/

تعداد بازدید : ۷۵۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

پربازدیدترین