سرویس مسجد خبر
ذاکر در آئین افتتاح طرح قرآنی کرامت:

کرسی‌های تلاوت و تفسیر هدفمند برگزار می‌شوند

(شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۲) ۱۵:۵۵

از هر ناحیه شهرداری یک مسجد انتخاب شده، تا با همکاری و همفکری ائمه جماعات آن‌ها، در برگزاری کرسی‌های تلاوت و تفسیر به صورت منظم و هدفمند، بتوانیم به فرمایش رهبر معظم انقلاب جامعه عمل بپوشانیم.

به گزارش سرویس مسجدخبر پایگاه تخصصی مسجد؛ «آئین افتتاح طرح قرآنی کرامت» صبح پنجشنبه بیستم مهرماه ۱۴۰۲ با حضور ائمه جماعات مساجد نواحی مختلف شهر تهران و میزبانی معاونت فرهنگی ـ اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد در مجتمع فرهنگی و آموزشی محراب برگزار شد.
 
کرسی‌های تلاوت و تفسیر در نزدیک‌ترین مسجد به شما
 
حجت الاسلام حجت الله ذاکر معاون فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد در آئین افتتاحیه طرح قرآنی کرامت گفت: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری، مدظله العالی، بارها به تبدیل شدن مساجد به پایگاه‌های قرآنی تاکید فرموده بودند و امسال هم فرمودند؛ در مساجد کرسی تلاوت و تفسیر برگزار شود. لذا از هر ناحیه شهرداری یک امام جماعت مسجد را دعوت نمودیم، تا با همکاری و همفکری، در برگزاری کرسی‌های تلاوت و تفسیر به صورت منظم و هدفمند، بتوانیم به فرمایش رهبر معظم انقلاب جامعه عمل بپوشانیم. 
 
وی افزود؛ انتخاب یک مسجد از هر ناحیه شهرداری با هدف گسترده شدن پایگاه‌های قرآنی در سطح شهر تهران و الگو قرار گرفتن آن‌ها برای مساجد اطراف صورت گرفته است. البته انتخاب این مساجد اصلاً به این معنا نیست که مساجد دیگر فعالیت‌های قرآنی ندارند! بلکه، این مساجد قرار است با نظم دادن به جلسات و هدفمند کردن جلسات کرسی تلاوت و تفسیر، الگویی برای سایر مساجد شوند.
 
معاون فرهنگی ـ اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد تصریح کرد: برای اجرای طرح کرامت که همان کرسی‌های تلاوت و ترجمه تفسیری است، شیوه‌نامه‌ای تدوین شده که در اختیار مساجدِ این طرح قرار گرفته است. 
 
مساجد منتخبر طرحِ کرامت پشتیبانی می‌شوند
 
حجت الاسلام ذاکر گفت: قرار است از این مساجد پشتیبانی‌های مادی و معنوی صورت گیرد، تا بتوانند کرسی‌های تلاوت و تفسیر قرآن را با کیفیت بهتری برگزار نمایند.
 
معاون فرهنگی ـ اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد افزود: همچنین برنامه‌های این مسجد از طریق پایگاه تخصصی مسجد اطلاع رسانی خواهند شد تا هر کسی در هر نقطه از تهران، مایل به استماع تلاوت قاریان مشهور و یا تفسیر آیات قرآن باشد، بتواند به این مساجد مراجعه نماید.

 

تصاویر «آئین افتتاح طرح قرآنی کرامت» را در مسجدنگار ببینید(کلیک کنید)

پایان پیام/

 
تعداد بازدید : ۱,۰۱۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

پربازدیدترین